We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Jeleň Zeleň

by Džumelec

/
  • Streaming + Download

    Purchasable with gift card

     

1.
Zimomriavky 02:20
V zime sa nosia otepľovačky, kedy sa nosia ozimovačky. V zime mám zimomriavky, na jar mám jaromriavky, v lete mám letomriavky, na jeseň mám jeseňomriavky. Také kopčeky na koži, ako krtkovia, keby sa šalili. Keby mala Zem zimomriavky, Vysoké Tatry sú obrovské zimomriavky. A keď ťa pošteklím, tak budú, šteklo šteklo mriavky.
2.
September 02:20
R, r, r, r. September, október, november, december, január, február, ešte marec, apríl, a máj už sa dá. Sa dá, sadať sa dá. Keď je v mesiaci R, nemá sa sadať na trávu. Daj si pod zadok aspoň tú mikinu. Tú mikinu, tú mikinu, tú mikinu. Tú mikinu, tú mikinu, tú mikinu. Keď je v mesiaci R, nemá sa sadať na trávu. Ale tak je dneska pekne. Že až pavúčiky vyrážajú, vlákna venčia kade-tade po svete. Po svete. Pavúčiky vyrážajú, vlákna venčia kade-tade po svete. Spiderman určite vychutnáva babie leto najviac. Vlákna sa mu krásne lesknú na slnku. A pod zadok si nemusí dať mikinu. A pod zadok si upletie pavučinu.
3.
Papám 01:48
Tata? Vieš ako ja papám? Tata ja papám tajomne. Tajom, tajom, tajom, ne. Tata? Vieš ešte kto tak papá? Mikuláš papá tajomne. Tata ale ty nepapáš tajomne, lebo ty papáš tak ako ako... Ako ľudia. Tata ja papám tajomne. Tajom, tajom, tajom, ne.
4.
Mám batoh, mám batoh, na poklady. Mám batoh, mám batoh, na poklady. Neukážem ich nikomu, dobre ale iba tebe, neukážem ich nikomu, dobre ale iba tebe. Mám batoh, mám batoh, na poklady. Mám batoh, mám batoh, na poklady. Pozeraj, pozeraj, pozeraj. Taký motorček z hračkárskeho fénu, a dévedéčko, jakú robí dúhu. Baterku, ale takú plochú. Lepiacu pásku, špeciálnu, striebornú. Hlavičku panáčika z lega, ešte aj s prilbou. Obaly z kindervajca, píšťalka z lízatka. A špeciálne zväčšovacie sklo. Hrdzavý kľúčik možno bude dakde pasovať. A dva kremene vedia potme iskru vykresať. A mušle špeciálne, lebo nie sú z mora, ale z jazera. Nie sú z mora, ale z jazera.
5.
Naozaj 02:08
Pozrela som do každej skrine, aj u babky som kontrolovala, a nikde, a nikde, a nikde, a nikde, a nikde, a nikde, sa nedá dostať do Narnie. Ja sa tam raz dostanem, nielen akože, ale naozaj. Ja sa tam raz dostanem, naozaj, naozaj, naozaj. Pozrela som všetky lokomotívy, aj nástupištia skontrolovala, a nikde, a nikde, a nikde, a nikde, a nikde, a nikde, sa nedá dostať na vlak do Rockfortu. Ja sa tam raz dostanem, nielen akože, ale naozaj. Ja sa tam raz dostanem, naozaj, naozaj, naozaj.
6.
Rytier 02:20
Ja som rytier, mám koňa, a meč, a štít, a upletenú prilbu, a naozajstný luk a šíp. Luk a šíp. Koňa, meč a štít. Prilbu, luk a šíp. Ja ťa mečujem, a ty oheň vypľuješ. Lebo ty si drak, máš krídla, a zuby, a oheň. Robíš na mňa Wá. Ale akože ja sa ťa nebojím. Nebojím. Koňa, meč a štít. Prilbu, luk a šíp. Ja ťa mečujem, a ty oheň vypľuješ. Ale, nebudem ťa už mečovať, a ty ma nebudeš opaľovať. Akože sa už skamarátime, a na výlet vyletíme. Dobre teraz ja budem mať krídla, zuby, oheň, Wá, wá. Ty máš koňa, meč a štít, hijó, hijó. A ja Wá, wá. A ty koňa, meč a štít, hijó, hijó. Úúú pŕŕŕ. Nebudem ťa už mečovať, a ty ma nebudeš opaľovať. Akože sa už skamarátime, a na výlet vyletíme.
7.
Mláky 02:28
Rozkvitlo prvé jarné blato, blato. Rozkvitlo prvé jarné bahno, bahno. Z bahna sa narodili mláďatka. Mláďatka sa volali bahniatka. Rozkvitol zlatý dážď, a ožil živý plot, budem ho volať, zelený dážď. Rozkvitli prvé jarné mláky, mláky. V mlákach sa narodili moje gumáky. Gumáky porozbíjajú posledný ľad. Aby si voda uvedomila, že prišla jar. Ja mám rád veľké mláky, lebo do veľkej mĺáky, sa nasťahujú žabky, žabky mamky. Rozkvitlo prvé jarné blato, blato. Rozkvitli prvé jarné mláky, mláky. V mlákach sa narodili mláďatka, mláďatka sa volali žabiatka. Najprv je vajíčko, potom je žubrienka, má iba hlavu a chvost, žabraka dabra. Narastú nohy a odpadne chvost. Už je krásna žabka žabraka dabra.
8.
Bababibi 01:36
Moja babka mi pofúkala bibi. A moje bibi ma stále bolelo. Moja babka urobila na bibi. Bu bu bu bu, bu bu, bu bu bu. A moje bibi sa babky bálo. A moje bibi iba utekalo. A moje bibi ma už nebolelo. Keď babka bibi urobila bu bu bu bu bu. Bábá, bibi, bububú.
9.
Zamračím 02:16
Ja sa zamračím, ruky si pod pazušky dám. A potom sa na svojich rodičov nahnevám. Ja sa zamračím, zahundrem a zavrčím. Nafúknem si líčka a prasknem lebo nevydržím. Nafúknem si líčka a prasknem lebo nevydržím. Mrači, mrači, mrač, Mrači, mrači, mrač, hundri, hundri, hundri, hundri, Mrači, mrači, mrač. Ja sa zamračím, ale už to dlho nevydržím, pozerám sa do zrkadla, ako smiešne vyzerám. Pozerám sa do zrkadla, ako smiešne vyzerám. Ja chcem ísť na rúčky, si hlavu schovať, a tričko ti budem kusať. Ja chcem ísť na rúčky, si hlavu schovať, a tričko ti budem kusať.
10.
Existuje taký čarodejník, pán. Jazoan Kapoan. A ten všetko premení naozaj naopak. Vieš čo je naozaj naopak? Jazoan Kapoan. Vieš čo je naozaj naopak? Jazoan Kapoan. Uhádni čo sa stane, keď ku nemu príde na návštevu Jeleň Zeleň. Čarodejník mu povie Nelej Nelez. Čarodejník mu škaredo povie Nelej Nelez. Jazoan Kapoan nepovie čau. Jaozan Kapoan povie uač. Uhádni čo sa stane, keď ku nemu príde na návštevu Obor Robo. Čarodejník mu povie Obor Robo. Čarodejník mu normálne povie Obor Robo. Jazoan Kapoan nepovie ahoj. Jaozan Kapoan povie joha. Uhádni čo sa stane, keď u čarodejníka je na obed zelenina, mäso. Čarodejník povie osäm, aninelez. Čarodejník hladný povie osäm, aninelez. Jazoan Kapoan nepovie dobrú chuť. Jaozan Kapoan povie ťuch úrbod. Existuje taký čarodejník, pán. Jazoan Kapoan. A ten všetko premení naozaj naopak.
11.
Boli Vianoce 03:44
Boli Vianoce, už som skoro zabudol čo som dostal, ale ešte stále máme stromček. Boli Vianoce, papal som veľa koláčov, a tento je už naozaj posledný. Vidíš po koláčoch zostali len omrvinky cukrové. A na stromčeku obaly, zlaté, prázdne, šušťavé. Boli Vianoce, už som skoro zabudol čo som dostal, ale ešte stále máme stromček. Boli Vianoce, papal som veľa koláčov, a tento je už naozaj posledný. Posledný koláčik je medvedia labka, naťahujeme sa o ňu. Dúfam že medveďovi nechýba tá labka, asi pod stromček dostal novú. A my medvediu labku dojeme, v kuchyni nenatrúsime, do obývačky pôjdeme, rozprávky zapneme. Rozprávky zapneme. Poďme sa hrať že ty nebudeš pozerať, a ja zabalím pod stromček nejaké naše hračky. Zazvoním na zvonček a ty sa prekvapíš, jéj čo sme dostali. A potom medvediu labku dojeme, v kuchyni nenatrúsime, do obývačky pôjdeme, rozprávky zapneme. Rozprávky zapneme.
12.
Škoda že nie som naozajstný jeleň, pripevním na hlavu konáriky, a budem aspoň akože jeleň, Jeleň Zeleň. Aha jaké kúzlo, už som Jeleň Zeleň. Vetvičky mi dúfam pridajú čarovné schopnosti. Vetvičky mi dúfam pridajú čarovné schopnosti. Minule som konečne počul, ako robí nao- zajstný jeleň. Jeleň robí ako ja, keď papám dobrú dobrotu. Jeleň robí ako ja, keď papám dobrú dobrotu. Jeleň robí tak, m´m´m´m´m Jeleň robí tak, m´m´m´m´m. Jeleň robí ako ja, keď papám dobrú dobrotu. Jeleň robí ako ja, keď papám dobrú dobrotu.

about

Album Jeleň Zeleň je venovaný slovu AKOŽE.
AKOŽE je najdôležitejší vynález ľudstva a objavili ho deti.
Vďaka AKOŽE vie človek ľahko a rýchlo vyriešiť najdôležitejšie veci:
Nájsť AKOŽE dvere do iných svetov, premeniť sa AKOŽE na hocijaké zviera, mať AKOŽE zázračné schopnosti.

Slová do pesničiek sú pozbierané cez deň z hlášok a hier mojich detí.
Nahrávané v noci potajomky v kúpeľni s gitarou alebo basou.
Potom spočítačované s pridaním hobojov, klarinetov a trombónov.
Tie nástroje sa mi páčia ako znejú rozprávkovo.
Pesničky sú púšťané na druhý deň nesmelo pri raňajkách.
Keď si to začali pospevovať, mohla pesnička existovať.

Pripevni si na hlavu konáriky a budeš aspoň akože jeleň, Jeleň Zeleň.
Prosím pohľadaj nejaké deti a pusti im to.

credits

released September 30, 2015

license

all rights reserved

tags

about

Džumelec Košický kraj, Slovakia

contact / help

Contact Džumelec

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Džumelec, you may also like: