We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Chvostoskoky

by Džumelec

supported by
/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
    Purchasable with gift card

      name your price

     

1.
Čaues, pustím ti claves, bo to je v hlave rozhegané, ale boky sa hýbu samé, rytmy riťou, dopočítané. Čaues, čaues, čaues Čaues, tancujeme dance, automaticky chlieviky zarovnané, a tak preto sú moje dance rozhegané, bo to je ľudské od prirodzenia. Hudba je matika, hudba je fyzika, a ja keď dancujem telo mi počíta. Nie tak, že raz-dva-tri-štyri, ale raz-dva-tri-šty-ri. Zem je síce guľa, ale trochu sploštená a keď sa točí, tak je našikmená. Tie drobné odchýlky tomu dobre robia jar, leto, jeseň, zima, s tým sa počíta. Aj moje telo, aj moje dance, počítajú s tým a súznejú s tým a to je hustý.
2.
Meč času 02:33
Som Meč času, Meč času som, som dôležitý avšak toho času som pod radiátorom Kov o kov budúci čas súperov čítaš čepeľou z odrazov sériu za sériou Ninjago. Kov o kov budúci čas súperov nindžagou. A čo s tým ja keď je sobota a budúci čas protivníka je povysávať ma Osudy malého ega lega na konci tunela vesmírny prach zachráňťe ma tu v útrobách zachrráňte ma Tu potme posnažím sa presvedčiť pavúka pozdvihni zbraň akože mňa prelezme hadicu tunela vrátime čas nevysávaj nás Sobota nesobota poprataj nás avšak nevysávaj nás.
3.
Neverím na rým. Neverím na rým. Že zvukové zhody na konci verša. Nemali by mi. Diktovať ako strofy katastrofy vyriešia. Neverím že láske. Zanôtenej láske. Sa darí iba na magnetofónovej páske. A v dobe apple music deezer spotifaj. Sa na lásku ani nepýtaj. Neverím že deti. Naše zlaté deti. rýmovo sa nachádzajú na úrovni smetí. A co víc, za hranicí kids. Kašlou na rýmu z plných plic. Neverím, že ryby. Robia iba chyby. Zatiaľ čo fish, spýtaš sa či spíš. Hore bruchom či na chvoste. Keď nemáš posteľ. Zvukové zhody na konci verša. Nemali by diktovať, čo vám vešiam. Na nos, veď nos neni vešiak. To vie každý žiak pijúci ležiak. Kam ma to rýmovanie unáša. Jak ja toto neznášam. Zvukové zhody na konci verša. Nemali by diktovať, čo vám vešiam. Na nos, veď nos neni vešiak. Nerýmuj a povedz vieš jak. Obyčajne.
4.
Znezrady 02:31
Znenazdajky, (knižne) znezrady, modrozubné príšery káble zožrali. Hudba tiekla v potrubiach po tričkách, až kým prišla Modro Víla Zubnička. V sluchátkach je jej čarovná palička Presviedča *hercov, aby ti spievali do uška. *Hertzov. A keď prišiel Nikin brat Z Ú eS Á óch, toľko na blutúte sa nasmial, lebo bluetoot je modrý prd, keď nepronouncuješ na konci to h Modrý prd, smutný prd A dneska si pustím veľa pesničiek aj keď sú to modré prdy víl Zubničiek. Jáj nepustím, bo sú víly ubité, chcú len wellness dokovacej stanice. Cesta bez soundtracku bude na úplný prd, aj tak nemám nostalgiu na svet pred bluetoot
5.
Vír 04:54
Vír vo vani. Vír zatočí. Vo vani vír na tejto pologuli v smere hodín vždy zatočí. Vo vani zaletím za rovník či v protismere hodín vír zatočí. A tak nájdem rovník, že vo vani sa vír nezatočí. Zostávam vo vani z magnetických prepojení točím hlavou ako výr ví/ýr vodný, ví/ýr skalný. Zas ma neuniesli za rovník do džunglí nevadí, nevadí dobre je aj doma vo vani.
6.
Desať deka 05:04
Sa bojím pýtať v mäsiarni pýtať masiara v masiarni Bojím pýtať masiarky Len desať deka Jeden taký mäsiar mi Poznamenal žartovne "A to hneď aj tu zjete, či to mám zabaliť?" Zdôveril som sa doma či je na to metóda Nika má na to knowhow inscenáciu. Pýtam si šunku chvíľku porozmýšľam akože, potom poviem "Viete čo? Stačí len desať." Ráno pečivko od super Markéty priamo z pece práve sa dopieklo to zapípalo zazvonilo melodicky zákaznicky sa to loopuje na nervy, že až neviem sáčok otvoriť Prišla pekárka zľava, prišla pekárka sprava. Ironicky poznamenajú Zvonky štěstí. Človek nemôže ani na chvíľu hore odbehnúť. Zvonky štěstí.
7.
Ypsilony 03:46
V roku 3004 V slovenčine zrušili Tvrdé ypsilony Zostali mäkkučké i Slovenčina stala sa Svetovým jazykom Zbavila sa zlozvykov Ľudstvo ju malo v malíčkoch Na prvom stupni nikdy viac Vily nevyli na mesiac Nezabili kus detstva B, m, p, r, s, v, z, f. By, aby, bystrí Bytčania Stali sa svetoobčania A sýty sýkorkin syn Mal predsedníctvo v Sin city. SOFT I HARD Y IS ONE I/Y IS ONE LOVE IS ONE WORLD IS ONE EYE ONE I IS ENOUGH ONE Y IS ENOUGH Slovenskej poézii darí sa aj v Zambezi Tak už len počkať dovtedy Do roku 3004 tri-šty-ri.
8.
Motor K. 04:29
Zobral som motorku Opustil preteky Zbočil do krajiny Ďaleko, Ďaleko Vysoký útes Túrovať na neho Oproti zákonom V ústrety pokusom. zrazu hore na útese H. M. L. A. motor K. Nejde do nej Animuje Z útesu pád Štyristokrát Tak ja hrám hry Keď vôbec hrám Zajíma ma Čo sa nedá Čo sa nedá? Čo čo sa nedá? Jak že sa nedá?
9.
Kotúče 03:03
Na lúke kosí traktor a kaká kotúče kotúče sena ako parenice pre kravy na zimu do mlieka do syru do parenice na kotúče sa dá vyšplhať seno povoňať či poležať alebo pošmýkať kým ich nezoberú pre kravičky dovnútra ale občas vykaká traktor také kotúče čo po lúke sa skotúľajú do doliny do kríkov tie už nezoberú tie tam zostanú. Keď sme si v zime robili bunker z toho sena bola dobrá strecha a nabudúce sme videli aj bobky takže bunker je pre nás aj srnky bunker pre nás a srnky bunker voňavý pre nás a srnky a nabudúce boli všade čierne bodky mysleli sme, že to sú blchy srnky, ale to sú chvostoskoky. Bunker na pogo chvostoskokom OK bolo nám cťou zrobiť chvostoskokom bunker. Chvos sto skok.
10.
Zrenička 02:43
Sny sa mi dramatizujú Treba mi pišať Cesta na záchod je temná Netreba svetlo Až na záchode zúži zreničky svetlo Jak ja mám teraz ísť naspäť Ked nič nevidím. Objavil som na to fintu predtým ako zasvietim svetlo zavriem jedno oko zúžená zrenička na svetle vidí a prižmúrená je nachystaná na tmu Ó Jaká paráda hackol som telo hackol som telo ó ó ó dá sa sejvovať každú zreničku zvlášť ó hackol som telo dá sa clona meniť každú zreničku zvlášť ó hackol som telo dá sa sejovať clona prižmúrením oka. Zhasol som svetlo odžmúril oko nikde nezakopol naspäť spať spoko.

about

Album Džumelec - Chvostoskoky je jiné, než ta předchozí, vyrovnává se na něm se svým okouzlením baile funkem, který rozpitvá a znovu sestaví podle svých Džume-pravidel. Rapuje, rýmuje, vykřikuje. Nehraje na folkovou kytaru. Sampluje. Ťuká, škrábe, šramotí. Off-grid je gridem. Kope to! Opět nahráno ve špajzu.
Prokop Holoubek:

credits

released March 22, 2024

lyrics, music, playing, recording, visual: Erik Sikora
mastering, mixing: Marek Buranovský
label: Bumbum Satori

license

all rights reserved

tags

about

Džumelec Košický kraj, Slovakia

contact / help

Contact Džumelec

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Džumelec, you may also like: